Zastosowanie klinkieru

Klinkier, to spełniona obietnica wieloletniego spokoju, prestiż, poczucie raz a dobrze wydanych pieniędzy oraz gwarancja solidności i bezpieczeństwa naszego domu. Materiał który przetrwał setki lat w najróżniejszych warunkach atmosferycznych, dziejowych i geologicznych jest jak najbardziej godny zaufania i polecenia. Pewnie większość z nas, nie raz zachwyciła strzelistość gotyckich kościołów oraz innych zabytkowych ceglanych budowli.

Klinkier otacza nas zewsząd, ale pomimo jego powszechności nie nudzi gdyż różnorodność zastosowania tego materiału jest olbrzymia. Doskonale sprawdza się zarówno w architekturze dawnej jak i współczesnej. Jako podstawowy materiał budowlany stanowi nierozerwalny element konstrukcyjny domów, budynków i innych obiektów. Jego atutem jest 100% naturalnego surowca, duża rozpiętość i gama kolorystyczna produktów dostępnych na rynku oraz niezaprzeczalne piękno.

Najczęściej stosowany jest na elewacjach, kominach, płotach i ogrodzeniach, parapetach, schodach, fontannach, cokołach, podłogach balkonów i tarasów, podjazdach czy chodnikach ogrodowych. Jego zastosowanie nie kończy się na zewnątrz budynku, jest doskonałym materiałem stosowanym z powodzeniem również wewnątrz (ściany, kominki, wnęki, sufity...).